ПРВА РЕАКЦИЈА ИЗ РУСКОГ МИНИСТАРСТВА НА ОБАРАЊЕ ИЛ-76: Чин суманутог варварства, питање да ли је било какав споразум сада могућ
ИНЦИДЕНТ са Ил-76 у Белгородској области поставља питање могућности било каквог договора са Кијевом, рекао је Родион Мирошник, амбасадор руског Министарства спољних послова за посебне задатке за злочине кијевског режима на свом Телеграм каналу.
Фото: Твитер
- Овај крвави инцидент поставља велико питање о могућностима бар неких споразума у било ком формату. Гаранције које они дају, ако још нису прекршене, сигурно ће бити прекршене. И у то нема сумње - написао је Мирошник.
Он је нагласио да је Кијев у среду починио чин суманутог варварства, показујући потпуно непоштовање људског живота. Такође, додао је Мирошник, Кијев је 2014. године започео рат обарањем малезијског путничког авиона МХ17, наставио је пуцањем на сопствене заробљенике у Јеленовки, а сада је уништио животе 65 својих суграђана.
- Украјинска диктатура их је жртвовала у жељи да покажу „крваву суштину Русије“, али је демонстрирала своју нацистичку нехуману храброст тако што је демонстративно послала на онај свет оне за које су се наводно „борили“ и тако чекали - рекао је Мирошник.
Он је закључио да ће одговорност за злочин пасти на све представнике кијевског режима.
Транспортни авион Ваздушно-космичких снага Русије Ил-76 са 65 украјинских заробљеника, који су транспортовани на размену, са посадом и пратећим лицима, срушио се у Белгородској области, саопштило је раније у среду руско Министарство одбране.
Према речима шефа комитета Државне думе за одбрану Андреја Картаполова, авион је оборила украјинска војска са „три противваздушне ракете – патриот или ИРИС-Т“.
Председник Државне думе Вјачеслав Володин наложио је да се припреми апел Конгресу САД и Бундестагу у вези са падом Ил-76, а такође је предложио да се сазна које су ракете и лансери коришћени.
(РИА Новости)
Препоручујемо
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)