ПЕСКОВ О ПАДУ АВИОНА: Москва на време обавестила Кијев о превозу украјинских заробљеника
РУСИЈА је благовремено саопштила Украјини о превозу војника авионом Ил-76 који су обориле украјинске оружане снаге у Белгородској области, саопштио је у интервјуу за „Известија“ портпарол Кремља Дмитриј Песков.

Foto: Printskrin Youtube/ BBC News
- Предлажем да се ипак фокусирамо на саопштења која су била са наше стране. Наши представници су говорили да су такве поруке послате благовремено - рекао је Песков.
Он је истовремено напоменуо да читава механика везана за размену ратних заробљеника представља осетљиве информације. Према његовим речима, процес треба да се одвија ван очију јавности.
- У интересу промовисања овог процеса, нема потребе да се сада расправља о свим овим детаљима - додао је портпарол.
Песков је објаснио да су истражитељи већ почели са радом, пронађене су две црне кутије – уређај за снимање параметара лета и диктафон, а откривено је да на олупини трупа авиона има рупа од ударних елемената. Сада је потребно утврдити којој врсти наоружања припадају, закључио је Песков.
Оружане снаге Украјине обориле су у среду изнад територије Белгородске области руски војно-транспортни авион Ил-76 који је превозио украјинске заробљенике на размену. У авиону су се налазиле 74 особе, од којих 65 украјинских војника и сви су погинули.
Министарство одбране Русије назвало је овај инцидент терористичким нападом и нагласило да је Кијев знао за транспорт заробљеника за размену, која је требало да се обави на контролном пункту Колотиловка, и напао је авион како би оптужио Москву за убијање украјинских војника.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске
Препоручујемо

ОГЛАСИО СЕ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ: Критиковао Запад, па изнео мишљење о Дану заљубљених
25. 01. 2024. у 17:17

ЂОКОВИЋИ ЛУМПУЈУ У КАФАНИ: Дијана слави рођендан, а да само видите Срђана (ФОТО)
25. 01. 2024. у 07:54

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00
Коментари (0)