"НА ИВИЦИ СМО ПРОВАЛИЈЕ": Папа Фрања открио шта је потребно за окончање рата у Израелу
ПАПА Фрања је данас изјавио да је хитно потребан глобални прекид ватре, као и да без примене решења две државе неће бити мира у Појасу Газе.
Фото АП
- Постојао је споразум из Осла, врло јасан, са решењем две државе. Док се тај споразум не примени, истински мир остаје далек - поручио је папа у интервјуу за италијански лист "Ла Стампа".
Говорећи о бројним сукобима који су у току широм света, папа је позвао на молитве за мир и указао на дијалог као једини начин да се "одмах зауставе бомбе и пројектили и стане на крај непријатељским ставовима. На сваком месту".
- Потребан је глобални прекид ватре јер смо на ивици провалије - истакао је папа, преноси Ватикан њуз.
Он је навео да нема "праведног" рата и да су ратови увек погрешни, али да је легитимно бранити се.
БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске
Препоручујемо
ШОКАНТНА ИЗЈАВА ПАПА ФРАЊЕ: Говорио о истополним браковима, па поменуо Африканце
29. 01. 2024. у 17:18
ТРАГЕДИЈА ФОЛКЕРА: Видео га пре пуцњаве, сутра ЛЕПИО УМРЛИЦЕ, брата прегазио тракотор
29. 01. 2024. у 16:37
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)