ПОТРЕС У НЕМАЧКОЈ, ЕРДОГАН ОСНОВАО СТРАНКУ: "То је последња ствар која нам је требала"
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган покренуо је политичку странку за „људе страних корена“ у Немачкој која би требало да се „супротстави антимуслиманском расизму“.
Фото: Turkish Presidency via AP, File
Ердоган је најавио да ће Демократска алијанса за различитост и буђење (ДАВА), која је званично основана 7. јануара, учествовати на европским изборима који се одржавају у јуну ове године.
Оснивање странке, која је, како пише Дејли мејл, продужница Ердоганове Партије правде и развоја (АКП) у Турској, одмах је изазвало реакције и забринутост међу партијама у Берлину.
- Ердоганов огранак који се овде кандидује за изборе је последња ствар која нам треба - рекао је Џем Оздемир, немачки министар пољопривреде, који има турско мигрантско порекло, на друштвеној мрежи Икс.
- Огранак Ердогана и АКП у Немачкој био би још једна екстремна партија у земљи - написао је Јенс Шпан, заменик лидера највеће опозиционе странке, Хришћанско-демократске уније (ЦДУ), истој друштвеној мрежи.
Ово долази након што је прошлог месеца измењен закон који је омогућио онима који живе ван ЕУ да имају двојно држављанство у Немачкој, што би потенцијално дало право гласа за 1,5 милиона Турака који живе у Немачкој.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)