КРИЗА У ПОЉСКОЈ: Председник потписао буџет, али га је послао Уставном суду на проверу
ПОЉСКИ председник Анџеј Дуда је одлучио да потпише државни буџет, али га је упутио Уставном суду да провери да ли је у складу са Уставом, саопштено је данас из његовог кабинета.

Фото: Shutterstock/Илустрација/AP Photo/Czarek Sokolowski/Википедија
Овај потез ће по свему судећи погоршати тензије на релацији председника и нове пољске владе коју су формирали Дудини политички опоненти које предводи Доналд Туск, преноси Ројтерс.
Пољска проевропска коалициона влада са премијером Доналдом Туском на челу обећала је да ће анулирати промене које је увела бивша националистичка влада странке Права и правде (ПиС) и изазвала сукоб са Европском унијом око питања владавине права у Пољској.
Међутим, Тускова влада се суочава са отпором савезника бивше владајуће странке које су заџали позиције моћи, пре свега оних у кабинету председника Анџеја Дуде.
Председник је данас саопштио да је потписао буџет и два друга предлога закона, али је одлучио да их пошаље на увид Уставном суду да провери да ли су у складу са Уставом јер два посланика Дудине националистичке странке ПиС нису могла да учествују у гласању.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)