МОЖЕ ДА СЕ СЕЈЕ И МЕЂУ КОРОВОМ: Слаба понуда ЕУ пољопривредницима

ПРЕД данашњи самит ЕУ посвећен Украјини, где ће силом прилика пуно речи бити и о побуњеним пољопривредницима, Европска комисија је ставила до знања да ће направити неке уступке пољопривредницима.

МОЖЕ ДА СЕ СЕЈЕ И МЕЂУ КОРОВОМ: Слаба понуда ЕУ пољопривредницима

Фото: Горан Чворовић

Међу њима је и парцијално одустајање од фамозне обавезе да се 4 одсто њива запарложи због биодиверзитета. Ту би земљорадници сада могли да делимично сеју неке културе, али не и житарице.

Размишља се и о лимитирању увоза украјинских производа и одређеним компромисима у вези са склапањем споразума о слободној трговини са земљама Латинске Америке, с детаљима који би данас требало да буду размотрени у присуству шефова држава или влада. То не смирује учеснике у протесту.

После ове најаве, трактори су стигли испред Европског парламента, где тренутно трају жестоки протести. Пољопривредници из Италије, Португалије, Француске, Немачке, Пољске, Шпаније, Холандије и других земаља не задовољавају се ситним мерама. 

Истовремено, као и у Француској, и у Белгији су блокирани неки путеви и дистрибутивни ланци. У Немачкој су због укидања субвенција у више региона постављене барикаде на ауто-путевима, у неким лукама на северу, док су јуче, у време расправе о буџету у парламенту, трактористи били и испред Бундестага у Берлину.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)