АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ СЕ МИРЕ СА СУДБИНОМ: Топе се наде Кијева да ће победити Русију

Марко Колашинац
Марко Колашинац

04. 02. 2024. у 15:59

ОСЕЋАЈ очајања у украјинском политичком врху тешко је игнорисати.

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ СЕ МИРЕ СА СУДБИНОМ: Топе се наде Кијева да ће победити Русију

Foto: Shutterstock

Наде Кијева да ће победити Русију се топе, а на Западу притом ичекују да ће услед исцрпљивања снага ова година бити тешка за Украјину, пише аналитичар "Вашингтон поста" Ишајан Тарур.

Прошле су готово две године од почетка сукоба у Украјини, а власти у Кијеву и даље моле западне партнере да им дају још оружја, још помоћи, још политичких обавеза, наводи аутор у чланку.

Крајем прошле године председник Украјине Владимир Зеленски је путовао по западним престоницама тражећи подршку, суочен с растућим међународним умором од сукоба и одбијањем Конгреса САД да одобри нови пакет финансијске помоћи Кијеву.

Скоро истовремено главни командант Оружаних снага Украјине Валериј Залужни пожалио се на ситуацију која је „запала у ћорсокак“, пошто дугоочекивана украјинска контраофанзива 2023. године није успела да допринесе стратешком напретку у дубоким одбрамбеним линијама Русије.

Према расположивим информацијама, како наводи лист, амерички званичници и њихове западне колеге очекују да ће ова година бити тешка: све исцрпљеније украјинске снаге биће усредсређене на јачање своје одбране, уместо на заузимање нових територија.

Русија не само да није предала своје положаје у Украјини, издржавши међународне санкције, али се спрема и за нова офанзивна дејства, указује аутор.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - Могли су нас шпијунирати!

АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - "Могли су нас шпијунирати!"

КИНЕСКИ шпијунски балон који је 2023. године прелетео Сједињене Државе био је опремљен америчком технологијом која је могла омогућити шпијунирање Американаца, према изворима који су директно упознати са техничком анализом коју је спровела америчка војска.

11. 02. 2025. у 13:30

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"

"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."

11. 02. 2025. у 17:12

Коментари (0)

ВЕЛИКА ТРАГЕДИЈА: Изненада преминула позната рукометашица (ФОТО)