СИЈАРТО ПОРУЧИО: Мађарска се противи даљим санкцијама Русији
МАЂАРСКА се противи даљим санкцијама Русији и уложиће напоре да спречи било каква додатна ограничења енергетске и нуклеарне сарадње, изјавио је данас мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.

FOTO: AP/Tanjug
-Сматрамо да је политика санкција пропала. Дакле, не видимо смисла у усвајању нових пакета санкција, рекао је Сијарто после телефонског разговора са естонским министром спољних послова Маргусом Цакном, преноси Тасс.
Он је додао да је током састанка амбасадора ЕУ прошлог викенда у Бриселу Мађарска јасно ставила до знања да "неће дозволити било какве казнене мере које утичу на енергетски сектор и производњу нуклеарне енергије или угрожавају спољне односе ЕУ".
Шеф мађарске дипломатије подсетио је да ЕУ расправља о 13. пакету санкција Русији и да жели да га усвоји до друге годишњице почетка сукоба у Украјини.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"
ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...
22. 09. 2025. у 16:07
Коментари (0)