СТИГЛО ПРИЗНАЊЕ ДА ЋЕ ЛАВОВ БИТИ ПРЕСТОНИЦА УКРАЈИНЕ: Медведев подбада Зеленског

06. 02. 2024. у 07:47

ИЗГЛЕДА да је стигло и прво признање да ће Лавов, највећи град у западној Украјини, постати и нови главни град те земље, написао је на Иксу заменик председника Савета безбедности Дмитриј Медведев, коментаришући вест да ће се велика железница, која полази из Шпаније и која ће се пружати преко јужне Европе, завршавати управо у том граду, а не у Кијеву.

СТИГЛО ПРИЗНАЊЕ ДА ЋЕ ЛАВОВ БИТИ ПРЕСТОНИЦА УКРАЈИНЕ: Медведев подбада Зеленског

Фото: Профимедиа

- Изгледа да је то прво признање да ће Лавов-Лемберг бити нова престоница Украјине у границама Лавовске области. А поента овде није у томе да се путеви на западу и у Малорусији разликују по ширини. Једноставно бизнис сектор је много далековидији од политичара - прокоментарисао је Медведев.

БОНУС ВИДЕО: ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

(РТ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

Провокативни селфи из каде, Аница Лазић мокра до коже (ФОТО)