ЊУЈОРК ПОСТ ТВРДИ: Универзитети у САД користе рат у Гази за сузбијање слободе говора

Тањуг

17. 02. 2024. у 23:29

АМЕРИЧКИ универзитети све више користе рат између Израела и палестинске милитантне групе Хамас као изговор за сузбијање слободе говора, саопштила је данас Фондација за права појединца и изражавање (ФИРЕ).

ЊУЈОРК ПОСТ ТВРДИ: Универзитети у САД користе рат у Гази за сузбијање слободе говора

Фото: Екс принтскрин/NEXTA

Како се наводи у студији, слобода говора на америчким кампусима је опала 2023. године, а чак 20 одсто универзитета је добило "црвено светло", што указује на то да универзитет има бар једно правило које ограничава слободу говора, преноси Њујорк пост.

Поред тога, 65 одсто високошколских установа добило је "жуто светло", што указује на то да институција има одређена правила која су тако формулисана да могу да се користе за ограничавање слободе говора.

Студенткиња Универзитета Принстон и уредница конзервативног часописа "Принстон Тори" Александра Орбач рекла је да добила "наредбу о забрани контакта" од званичника на универзитету, након што су се пропалестински студенти жалили на њено извештавање.
Директива која у пракси подразумева забрану приласка кампусу обично је резервисана за случајеве наводног секусалног узнемиравања.

Амерички лист наводи да сличних ситуација има и на другим универзитетима, попут оног у Тексасу где су челници те високошколске установе уклонили тзв. "духовни камен" где су студенти могли јавно да изнесу своје мишљење.

Он је уклоњен, након што су поруке наводно постале "превише запаљиве".

 

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Русија разнела Немице! Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица