ЧУДО У АВДЕЈЕВКИ: Све претворено у прах, само остала црква
ЧИЊЕНИЦА да је Црква Свете Марије Магдалене у Авдејевки издржала вишемесечно бомбардовање и гранатирање је чудо божје, рекао је протојереј Димитриј Васиљенков, главни војни свештеник Руске православне цркве у зони специјалне војне операције.
Foto: Profimedia
- То је чудо божје, Господ је милостив. Храм је таква утеха и за несрећне цивиле, за које је рат, наравно, велика несрећа, и за војнике - рекао је Васиљенков.
Министарство одбране Русије раније је објавило снимке ослобођеног града, који су Оружане снаге Украјине претвориле у утврђено подручје. Фотографије показују да су околне зграде уништене, али је авдејевски храм релативно нетакнут.
(Спутњик)
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (2)