МЕДВЕДЕВ О РАСПАДУ АМЕРИКЕ: Сви чекамо споразум пријатељства Народне Републике Тексас и Доњецка
ТЕМА могућег одвајања Тексаса од САД пре 20 година изгледала би као бесмислица, али сада се о њој у потпуности расправља, изјавио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев.
FOTO: AP/Tanjug
- Написао сам у својој шаљивој прогнози да ће се то догодити. Сада сви чекамо склапање споразума о пријатељству и сарадњи између ТНР и ДНР - Народне Републике Тексас и Народне Републике Доњецк. Али у ствари, озбиљно говорећи, пре двадесет година ово би изгледало као бесмислица.
- Да, Сједињене Државе су федерација, федерација има више унутрашњих проблема, знамо из искуства Совјетског Савеза и нашег искуства, али је, ипак, веома јака земља. А сада се о томе доста расправља - рекао је Медведев у интервјуу руским медијима, укључујући РИА Новости, одговарајући на питање да ли би Тексас могао да постане нова независна држава.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)