ПРОТЕСТ ФАРМЕРА ДУЖ ЧЕШКЕ ГРАНИЦЕ: Блокирају прелазе и траже промену политике ЕУ
ПОЉОПРИВРЕДНИЦИ из Чешке, Словачке и осам других европских земаља протестују данас дуж чешких граница, блокирајући поједине прелазе и захтевајући смањење бирократских процедура и промене у политици ЕУ према фармерима.
Foto: Tanjug
Пољопривредници су блокирали прелаз Ходонин-Холић на чешко-словачкој граници стотинама трактора, а на протесту су виђени и мађарски фармери.
Чешки и пољски фармери такође су делимично блокирали гранични прелаз у североисточном делу Чешке, где је на десетине трактора паркирано поред пута, јавила је чешка новинска агенција ЦТК.
Чешка аграрна комора саопштила је да 3.000 трактора учествује у протестима само у Чешкој, пренео је Ројтерс. Словачки фармери су се на тракторима возили и кроз словачки главни град, Братиславу.
Данашње протесте на границама покренула је Чешка аграрна комора која је позвала друге земље централне Европе да се придруже.
Пољопривредници се противе и политици ЕУ која тражи ограничења у употреби хемикалија у области пољопривреде и смањење емисија гасова који изазивају ефекат стаклене баште, што производе европских фармера чини скупљим од оних који се увозе из земаља које нису чланице Уније.
У протесту учествују пољопривредници из 10 земаља ЕУ, од централне Европе до Балтика и Балкана, саопштили су организатори. Пољопривредници широм Европе појачавају протесте ове године, укључујући Пољску, Француску, Немачку, Шпанију и Италију, због ниских откупних цена, високих трошкова производње, јефтиних пољопривредних производа из увоза.
БОНУС ВИДЕО: „НЕ МОЖЕМО ВИШЕ ДА СЕ БОРИМО“: Стотине трактора заједно са фармерима блокирали улице Мадрида
Препоручујемо
ФАРМЕРИ УПОРНИ: Ноћ провели на централним градским улицама Атине, не одустају од својих захтева (ФОТО)
21. 02. 2024. у 11:10 >> 11:15
СПРЕМА СЕ ХАОС У БРИСЕЛУ: Фармери кренули ка седишту ЕУ, очекује се до 1.400 возила
01. 02. 2024. у 09:52
ФРАНЦУСКИ ФАРМЕРИ НАСТАВЉАЈУ ПРОТЕСТЕ: Све док влада не испуни њихове захтеве
23. 01. 2024. у 00:50
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)