ОКОНЧАН ШТРАЈК РАДНИКА АЈФЕЛОВОГ ТОРЊА: Ово је тачан разлог обуставе рада познатог туристичког места
ШТРАЈК запослених у Ајфеловој кули завршен је данас, а торањ ће сутра поново бити отворен за посетиоце, саопштила је компанија Societe d'Exploitation de la Tour Eiffel (SETE), која води једну од најпосећенијих туристичких атракција у свету.
Горан Чворовић
SETE је саопштила да је са синдикатима "постигли су споразум о прекиду штрајка, уз то да ће странке редовно прегледати пословни модел, трошкове одржавања и продаје преко тела које ће састајати се сваких шест месеци".
SETE је додао да ће посетиоци који су купили карте између 19. и 24. фебруара добити повраћај новца, преноси Ројтерс.
Радници Ајфелове куле ступили су у штрајк 19. фебруара због начина на који градско веће, у чијем је SETE власништву, управља париским спомеником.
Синдикати тврде да је градско веће Париза погрешно проценило трошкове планираног одржавања и поправки споменика уочи Олимпијаде.
Париз ће бити домаћин овогодишњих летњих Олимпијских игара које почињу 26. јула, а медаље победника садржаће метал са Ајфелове куле.
БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОТПУНО ГОЛА: Објављене наге фотке жене нашег славног фолкера (ФОТО)
АНА Јовановић, супруга популарног певача Пеђе Јовановића, поново је успела да усија друштвене мрежама провокативним издањем са егзотичне дестинације.
21. 02. 2026. у 20:31
Коментари (0)