"КИЈЕВ ЋЕ ИЗГУБИТИ ЈОШ ТЕРИТОРИЈА..." Анализа западних медија - Остаће без преосталог дела Донбаса, и то није све
УКРАЈИНА би наредне године могла да изгуби још више територија, конкретно, део Донбаса који је остао под контролом Кијева, јавила је британска телевизија „Скај њуз“, позивајући се на стручњаке.

Фото: Танјуг/АП пхото
Британски експерт Хусеин Алијев је за телевизију изјавио да ће Кијев у наредних 12 месеци претрпети „озбиљније територијалне губитке“.
„Ако се Украјина не позабави изградњом одбрамбених утврђених положаја и не повећа производњу муниције унутар земље, а такође не побољша мобилизацију и регрутацију у војску, највероватније ће ове године изгубити преостали део Донбаса, као и неке територије на југу“, нагласио је Алијев.
Бивши директор аналитичког центра за одбрамбена истраживања са седиштем у Лондону Мајкл Кларк рекао је да би „Украјина могла изгубити још више територије коју је бранила до краја ове године“, али, према његовим речима, земља ће напорно радити како би осигурала „јачање својих снага до 2025. године“ и убедила западне силе да на крају може победити Русију.
Украјинска контраофанзива је почела 4. јуна 2023. године, а три месеца касније руски председник Владимир Путин је изјавио да тзв. контраофанзива не само да је заустављена, већ је претрпела неуспех. Почетком децембра покушаји напада коштали су Кијев губитка од више од 125 хиљада погинулих и рањених војника. Како је Путин рекао на годишњој конференцији за медије, Запад је Украјини дао све што је обећао, па чак и више, а за то време руске оружане снаге су уништиле 2,3 хиљаде оклопних возила украјинских оружаних снага, укључујући 747 тенкова, совјетских и западних („леопард“, АМКС, „челенџер 2“).
Према речима министра одбране Сергеја Шојгуа, Оружане снаге Украјине нису постигле своје циљеве ни на једном правцу.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
У ишчекивању Асанжа

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)