ЛИТВАНСКИ ДИПЛОМАТА: Балтичко море је постало унутрашње море НАТО, Калињинград ће бити неутралисан

АМБАСАДОР у Шведској и бивши министар спољних послова и одбране Литваније Линас Линкевичијус поручио је данас да ће руски град Калињинград бити "неутралисан" уколико се Русија усуди да изазове НАТО.

ЛИТВАНСКИ ДИПЛОМАТА: Балтичко море је постало унутрашње море НАТО, Калињинград ће бити неутралисан

Фото АП

-Након што је Шведска постала чланица Алијансе, Балтичко море је постало унутрашње НАТО море. Ако се Русија усуди да изазове НАТО, Калињинград би први био „неутралисан“, написао је Линкевичијус на друштвеној мрежи X.

Он је додао да ранији наводи Русије да је окружене НАТО-ом „сада постају стварност".

Мађарски парламент је јуче ратификовао захтев Шведске за чланством у НАТО-у, чиме је превазиђена и последња препрека за проширење Алијансе на ту скандинавску земљу.

Након потписивања докумената у Вашингтону, Шведска ће постати 32. чланица НАТО-а.

Танјуг

БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈАСНО СМО ОБАВЕСТИЛИ ФИФА! Иранци запретили да ће на Мундијалу напустити терен!