ГУТЕРЕС ШОКИРАН УБИСТВОМ ВИШЕ ОД 100 ПАЛЕСТИНАЦА У ГАЗИ: Потребна ефикасна и независна истрага
ГЕНЕРАЛНИ секретар Уједињених нација Антонио Гутерес изјавио је данас да је убиство више од 100 људи који су чекали хуманитарну помоћ у Гази ситуација која захтева ефикасну и независну истрагу.
Фото:; ЕПА
Гутерес је, у Сент Винсенту и Гренадинима, пре самита Заједнице латиноамеричких и карипских држава, рекао да је "шокиран" најновијим инцидентом у рату Израела и Газе, јавља Ројтерс.
Генерални секретар је, одговарајући на питања о неуспеху недавне резолуције СБ УН којом се захтевао прекид ватре у Појасу Газе, нагласио да погоршање геополитичких подела "трансформише моћ вета у делотворан инструмент парализе деловања Савета безбедности".
- Потпуно сам уверен да нам је потребан хуманитарни прекид ватре и безусловно и хитно ослобађање талаца, и да би требало да имамо Савет безбедности који је у стању да постигне ове циљеве, рекао је Гутерес.
БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" НА НАУЧНОМ СКУПУ "ПРВИ СРЕТЕЊСКИ СУСРЕТ": Србија чува свој идентитет
Препоручујемо
ГУТЕРЕШ О СИТУАЦИЈИ У УКРАЈИНИ: Време је за праведан мир заснован на Повељи УН
24. 02. 2024. у 10:39 >> 10:43
ПОГЛЕДАЈТЕ СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ УКРАЈИНЕ У ПОКРОВСКУ Огласили се Руси: "Све смо их побили" (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге и даље држе положаје у Покровску, где покушавају да зауставе велику групацију руских трупа која настоји да продре у стамбене зоне и пресече линије снабдевања, саопштио је командант украјинске војске Александар Сирски 1. новембра.
01. 11. 2025. у 16:18
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ТО НИЈЕ ГЛУПОСТ, ТО ЈЕ ДНО!" Карлеуша оштро о Цецином потезу у Северној Македонији
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша огласила се поводом поступка колегинице Светлане Цеце Ражнатовић на концерту у Северној Македонији.
01. 11. 2025. у 13:31
Коментари (0)