ОРБАН СЕ УЗДА У ТРАМПА: Његов повратак је једина озбиљна шанса за окончање рата у Украјини
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да ће следеће недеље посетити бившег председника САД Доналда Трампа на Флориди и описао могући повратак Трампа на функцију председника као "једину озбиљну шансу" за окончање рата у Украјини.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Обраћајући се на Дипломатском форуму у Турској, Орбан је такође, сугерисао да би Трампов могући повратак у Белу кућу могао помоћи да се оконча сукоб у Гази, пренео је АП.
- Једина озбиљна шанса за мир постоји ако се он врати и постигне мир - рекао је Орбан на форуму.
Он је истакао да ће у супротном, рат између Украјине и Русије бити дуг.
Трампов повратак "је предуслов за снажан и брз мир на европском континенту", додао је он.
Орбан је рекао да је уверен да рата у Украјини "сада не би било" да се Трамп налазио на функцији председника када је рат почео.
Коментаришући рат у Гази, мађарски премијер је навео да Трамп "разуме" овај сукоб.
- Учинио је нешто што је створило наду - рекао је Орбан у вези са Абрахамовим споразумом који је имао за циљ нормализацију веза између Израела и заливских држава.
Орбан и Трамп су, како наводи америчка агенција АП, дугогодишњи савезници и бивши председник САД га редовно хвали у својим предизборним говорима.
Њих двојица су се срели у августу 2022. у Бедминстеру, у Њу Џерсију, у Трамповом голф клубу када је Орбан отпутовао у САД да говори на Конзервативној политичкој акционој конференцији (ЦПАЦ) у Тексасу.
У априлу 2023, када су подигнуте оптужбе за први од четири Трампова кривична случаја, Орбан је објавио поруку подршке Трампу позивајући га да "настави да се бори".
Трамп је почетком 2022. рекао да даје "потпуну подршку" Орбановој кампањи за реизбор те године.
БОНУС ВИДЕО: ПОТОПЉЕНИ ПУТЕВИ, АУТОМОБИЛИ ПОД ВОДОМ - Ванредна ситуација на југу Индије
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
НАРОДНА ВЕРОВАЊА: Каква нас зима чека ако је ВЕДРО на Ђурђиц
СРПСКА православна црква и верници данас прослављају Ђурђиц, празник посвец́ен преносу моштију Светог Ђорђа из Никомидије (данашњи Измир) у Лиду, што је било испуњење његове последње жеље.
16. 11. 2025. у 17:05
Коментари (0)