АЛАРМ У БУНДЕСВЕРУ: Контраобавештајци проверавају могуће пресретање разговора немачких официра
КОНТРАОБАВЕШТАЈНА служба Немачке проверава да ли је било пресретања разговора немачких официра о евентуалној употреби ракета „таурус“ за напад на Кримски мост, преноси информативни портал T-Online позивајући се на Министарство одбране Немачке.

Фото: ЕПА
-Федерални војни контраобавештајни ресор (BAMAD) предузео је све неопходне мере, наводи портал.
Раније је немачки војни ресор одбио да коментарише аудио-запис разговора немачких официра.
Главна уредница медијске групе „Русија севодња“ и телевизијског канала РТ Маргарита Симоњан је током дана објавила 40-минутни аудио-снимак разговора високо рангираних официра немачког Бундесвера који разматрају „како да бомбардују Кримски мост“.
Судећи према том запису, у разговору учествују четворица официра, међу којима је и шеф Одељења за операције и обуку Војно-ваздухопловних снага.
Официри, поред осталог, разматрају како да испоруче ракете „таурус“ и како да обуче украјинске војнике да испале те ракете на Кримски мост, тако да Немци не пређу „црвену линију“ и да не постану очигледни учесници сукоба у Украјини.

Француски председник Емануел Макрон је раније рекао да је у Европској унији договорено да се створи „девета коалиција“ за дубоке нападе“, односно за испоруку ракета средњег и далеког домета Украјини. Он је, такође, рекао да ће Француска учинити све да Русија „не победи у овом рату“. Према његовим речима, лидери западних земаља су размотрили могућност слања војске у Украјину, али за сада нема консензуса о томе.
Немачки канцелар Олаф Шолц и министар одбране Борис Писторијус су касније саопштили да Немачка неће слати своје војнике у Украјину. Шолц је негирао и планове о слању далекометних крстарећих ракета „таурус“ Украјини.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

АРКАН ЈЕ ЗБОГ ЊЕГА ЗАПЛАКАО: Пустио је сузу на сахрани кума
ДРАГАН Ковач Кова, легенда шведског подземља, ликвидиран је пре тачно 24 године, испред ресторана у Стокхолму.
09. 07. 2025. у 11:36
Коментари (0)