ХУТИ НАМАГАРЧИЛИ АМЕРИЧКУ ВОЈСКУ: Велика сила надмудрена, тешка брука изашла на видело
ВИШЕ од два месеца директних сукоба са Хутима представља тешко бреме за америчку војску, која је много средстава потрошила на уништавање јефтиних беспилотних летелица, покретање узвратних удара и одбрану од побуњеника који заузврат обарају скупе америчке беспилотне летелице.
Фото Танјуг/АП
The Hill извештава да у већини случајева САД користе ракете противваздушне одбране вредне 2 милиона долара против дронова Хута који вреде 2.000 долара, а јеменска побуњеничка група није пропустила прилику да исмеје Вашингтон због тоога.
Штавише, цена борбе против Хута постаје све јаснија, с обзиром на то да милитанти не показују знаке заустављања и могли би да увуку Сједињене Државе у дуготрајан сукоб.
Ипак, америчка војска каже да цена одбијања напада Хута бледи у поређењу са штетом коју побуњеници могу да нанесу глобалној економији.
Стручњаци, међутим, сматрају да би САД могле да размотре јефтиније начине уништавања дронова, попут електронског ратовања.
(alo.rs)
Препоручујемо
ПОТОНУО БРИТАНСКИ БРОД: Најтежи ударац Хута од почетка сукоба у Црвеном мору
02. 03. 2024. у 13:15
САД УВЕЛЕ НОВЕ САНКЦИЈЕ ПРОТИВ ИРАНА И ХУТА: Иранци шаљу робу у Кину и у Јемен
27. 02. 2024. у 16:03
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)