ПОГЛЕДАЈТЕ – РЕДАК СНИМАК Су-24 У НАПАДУ: Украјинска авијација испаљује противрадарске ракете Х-25 (ВИДЕО)
ФРОНТОВСКИ бомбардер СУ-24М је свакако један од најкоришћенијих борбених у редовима украјинског РВ.
Фото Пресс-служба президента Украины
Док се на почетку рата користио за подршку једницама, сада је постао носач крстарећих ракета западне производње „Storm Shadow“ и SCALP/AG.
На друштвеним мрежама појавио се сада и снимак СУ-24 као изводи напад на руске позиције користећи ракете Х-25.
На објављеном снимку се види украјински СУ-24М који изводи низак лет, а онда у пропињању лансира две ракете Х-25, а затим поново нагно летелицуи спустио на нижу висину пре него што се удаљио из зоне напада.
Х-25 је противрадарска ракета са којом је наоружана широка палета сојетских односно руских бомбардера. Пројектил је дужине 4,19 м, пречник 0,27, стартна маса 310 кг, бојева глава фугасна масе 90 кг. Максимални домет ракете 40 км.
(ТВ Фронт)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену
Препоручујемо
ПИСТОРИЈУС О ПРЕСРЕТНУТОМ РАЗГОВОРУ: Путин води информациони рат против Немачке
03. 03. 2024. у 17:09
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)