ДЕЦА УМИРУ ОД ГЛАДИ: Потресни призори у Појасу Газе, хитно потребна још већа помоћ (ФОТО/ВИДЕО)

ДИРЕКТОР Светске здравствене организације (СЗО) Тедрос Адханом Гебрејесус изјавио је данас да деца умиру од глади у северној Гази, као и да је до тих "мрачних налаза" дошло након посете представника агенције УН болницама Ел Авда и Камал Адван током викенда.

ДЕЦА УМИРУ ОД ГЛАДИ: Потресни призори у Појасу Газе, хитно потребна још већа помоћ (ФОТО/ВИДЕО)

Фото Танјуг/АП

Он је на друштвеним мрежама написао да је недостатак хране резултирао смрћу десетеро деце и "тешким нивоима потхрањености", док су зграде болница уништене, преноси Би-Би-Си.

Према његовим речима, СЗО је успела да испоручи 9.500 литара горива свакој болници, као и неке неопходне медицинске потрепштине, али да је то "делић хитних потреба за спасавање живота".

Тедрос је рекао да СЗО апелује на Израел да обезбеди да хуманитарна помоћ може да буде испоручена безбедно и редовно.

- Цивилима, посебно деци и здравственом особљу, хитно је потребна већа помоћ. Али кључни лек који је потребан свим овим пацијентима је мир. Прекид ватре - нагласио је Тедрос на X платформи.

Министарство здравља у Гази које води Хамас известило је у недељу да је најмање 15 деце умрло од потхрањености и дехидрације у болници Камал Адван, преноси Би-Би-Си.

Шеснаесто дете умрло је у недељу у болници у јужном граду Рафи, јавила је у понедељак палестинска новинска агенција Вафа.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: ПОТРАГА ЗА ТЕЛИМА У РУШЕВИНАМА КАН ЈУНИСА: Локално становништво извлачи мртве и рањене

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову