СНАЖНА ЕКСПЛОЗИЈА ОДЈЕКНУЛА У РУСИЈИ: Ужасни призори на лицу места, скоро 20 људи завршило у болници (ВИДЕО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

06. 03. 2024. у 07:45

У ТЕРМОЕЛЕКТРАНИ у граду Шагонар у удаљеној руској регији Туви дошло је до експлозије, а повређено је 18 људи, рекао је регионални челник Владислав Ховалиг.

СНАЖНА ЕКСПЛОЗИЈА ОДЈЕКНУЛА У РУСИЈИ: Ужасни призори на лицу места, скоро 20 људи завршило у болници (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

До експлозије је дошло у одељку за снабдевање топлотом.

- Експлозија се догодила само на месту снабдевања горивом са покретном траком - наводи се на Телеграму.

Надлежни су рекли да је у Шагонару искључено централно грејање. На термоелектрану су прикључене 62 стамбене зграде, а снабдевање топлотом требало би да буде настављено увече. У граду је тренутно 16 степени испод нуле.

Како је саопштило регионално Министарство за ванредне ситуације, пожар са јаким димом избио је у ТЕ Шагонар.

У то време тамо је радила 21 особа. Како је изјавио шеф Туве Владислав Ховалиг, нико није страдао, али је 18 особа хоспитализовано, од којих је шест у тешком стању.

Пожар је већ угашен, у току је заливање и демонтажа објеката. У Туви је уведен регионални режим ванредне ситуације, а истрага је у току.

(Телеграф.рс)

БОНУС ВИДЕО: ВАЗДУШНИ НАПАД НА СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС: Израелци бомбардовали стамбене зграде у Кан Јунису

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ВЕЛИКА ЧИСТКА НА МАРАКАНИ! Црвена звезда остаје без још једног странца!