"МОРАМО ДА ЗАШТИТИМО СВОЈЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ": Пољска тражи да се Украјини укину економске олакшице

Биљана Ристивојевић

07. 03. 2024. у 09:28

ПОЉСКА предлаже ЕУ да укине све трговинске олакшице које је Кијев добио након почетка руске специјалне операције, рекао је премијер земље Доналд Туск.

МОРАМО ДА ЗАШТИТИМО СВОЈЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ: Пољска тражи да се Украјини укину економске олакшице

Tanjug

- Потребне су промене које би заштитиле европско и пољско тржиште и пољске произвођаче. Под променама подразумевамо потребу да се вратимо, плус-минус, на правила која су важила у трговини са Украјином и другим трећим земљама пре почетка рата - рекао је он.

- Заиста желимо да помогнемо Украјини, али морамо истовремено да заштитимо европско и пољско тржиште пољопривреде - истакао је он.

У Пољској се од почетка фебруара одржавају протести пољопривредника. Главни захтеви демонстраната су обустава увоза пољопривредних производа из Украјине у Пољску и одустајање од еколошких планова Европске уније који подразумевају постизање нулте емисије у атмосферу до 2050. године.

Током уличног протеста пољопривредника у среду, демонстранти су били неуобичајено агресивни. У близини зграде кабинета премијера, демонстранти су изазвали сукобе са полицијом, палили су гуме и бацали запаљене предмете на зграду.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ГЛАСАЊЕ У РУСИЈИ- ИРВАСИ СТИГЛИ ПРВИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ГРЕШКА ИХ КОШТАЛА ЖИВОТА: Откривен узрок несреће у којој су страдали Ана Радовић и њен пријатељ (ФОТО)

ЈЕДНА ГРЕШКА ИХ КОШТАЛА ЖИВОТА: Откривен узрок несреће у којој су страдали Ана Радовић и њен пријатељ (ФОТО)

АУТОМОБИЛ са телима Ане Радовић (20) и Александара Масалушић (37) пронађен је јуче на магистралном путу Пожега-Чачак, а прве информације из истраге указују да је узрок тешке несреће пребрза вожња, односно неприлагођена брзина условима на путу.

27. 11. 2025. у 18:47

У ХИТНОЈ ПОМОЋИ СЕ ЈАВИЛИ НА ПОЗИВ СА АНИНОГ ТЕЛЕФОНА: Новости откривају шта се дешавало након страшне несреће код Чачка

У ХИТНОЈ ПОМОЋИ СЕ ЈАВИЛИ НА ПОЗИВ СА АНИНОГ ТЕЛЕФОНА: "Новости" откривају шта се дешавало након страшне несреће код Чачка

АНА Радовић (20) из Чајетине и њен пријатељ Александар Масалушић (37) погинули су у тешкој саобраћајној несрећи у Овчарско-кабларској клисури, када су се сурвали са пута Чачак-Пожега, а након несреће са Аниног телефона "ајфон" упућен је позив хитној помоћи, сазнају "Новости".

27. 11. 2025. у 14:19

Коментари (0)

УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМАК: Кадетски кошаркашки репрезентативац погинуо - убио га обруч после закуцавања (ВИДЕО)