БИВШИ ШЕФ ШИН БЕТА: Годинама смо планирали изненадни напад на главни штаб Хамаса

БИВШИ шеф Шин Бета Надав Аргаман рекао је данас је та обавештајна служба годинама планирала изненадни напад на главни штаб Хамаса, али да су израелски политички лидери одбацивали идеју.

БИВШИ ШЕФ ШИН БЕТА: Годинама смо планирали изненадни напад на главни штаб Хамаса

Фото: Принтскрин

- Јахја Синвар (лидер Хамаса) је жив, нажалост, јер Израел не жели да се бави војним авантуризмом. Да смо покренули изненадни напад на Хамас, били бисмо у потпуно другачијој ситуацији - рекао је Аргаман на конференцији у Тел Авиву, пренео је Тајмс оф Израел.

Он је рекао да су идеју о нападу на Хамасов ешалон предлагали и његов претходник, али и актуелни шеф Шин Бета.

- Јорам Коен, шеф Шин Бета, изнео је ту идеју преда мном, и ја, као шеф Шин Бета, износио сам ту идеју више пута, а Ронен Бар је наставио са тиме након мене - рекао је Аргаман.

Он је био шеф израелске домаће обавештајне агенције у време премијера Бенјамина Нетанијахуа од 2016. године, а био је шеф и неколико недеља у време премијера Нафталија Бенета 2021. године.

Он се придружио другима у критикама владине, како се наводи, "прећутне политике" да Хамас посматра као рационалног противника са којим би Израел могао да живи са нелагодом, уместо да га одавно уништи.

- Израел је одлучио да купује мир чак и по врло високој цени која је касније стигла на наплату - истакао је Аргаман и позвао на оставку Нетанијахове владе.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ОВО МОЖДА НИСТЕ ОЧЕКИВАЛИ: Ево од које репрезентације Срби очекују да направи изненађење на Светском првенству, а није Данска