БРИТАНСКИ ОБАВЕШТАЈЦИ О ТЕНКУ АРМАТА: Да ли је заиста био на фронту у Украјини! (ВИДЕО)
ТЕМОМ судбине тенка Т-14 Армата бавила се и британска војна обавештајна служба која је у свом редовну билтену изнела неке своје тврдње о овом тенку и зашто се овај оклопњак који се сматра новом генерацијом руских тенкова није појавио на украјинском фронту.

Фото: Принтскрин
Британска војна обавештајна служба фокусирала се на изјаву Сергеја Чмезова, председника руског одбрамбеног произвођача „Ростек“, да Т-14 Армата који је ушао у службу руске војске неће бити распоређен у Украјини. Он је навео и да високи трошкови ограничавају производњу тенкова „армата“.
Британска војна обавештајна служба наводи да је тенк „армата“ дебитовао на Паради победе 2015. године, али је током премијере дошло до застоја једног од тенкова. Исто тако главни корисник треба да буде 1. гардијска тенковска армија или Кантимировска тенковска армија, која је још 2021. године требала да добије тенкове Т-14 Армата, али од тога за сад није било ништа.
Британска војна обавештајна служба закључује да је мало вероватно да ће било која руска једница на фронту да добије нове тенкове „армата“.
Британци наводе да је тенк виђен како изводи обуку у децембру 2022. иако је то био почетак септембра 2022. и новембар текуће године.
Спомињу се и руски медији, или како их Британци називају новинске агенције Кремља, да ће се тенк користити на фронту у Украјини. Међутим, материјалних доказа у виду снимака или фотографија о употреби тенка „армата“ у Украјини нема.
До данас је готово сигурно да Т-14 Армата није распоређен у Украјини, што је врло вероватно због потенцијалне штете по репутацију због губитка престижног возила у борби и захтева да се произведу веће количине тенкова које могу само бити смо друге варијанте.
(ТВ Фронт)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену
Препоручујемо

ТЕНКОВИ АРМАТА СУ УШЛИ У НАОРУЖАЊЕ РУСКЕ ВОЈСКЕ: Да ли ће се користити на фронту (ВИДЕО)
04. 03. 2024. у 20:00

ГРОБЉЕ ЗАПАДНИХ ТЕНКОВА: Русија уништава тенкове М1 Абрамс у Украјини (ВИДЕО)
07. 03. 2024. у 17:11

БРИТАНСКИ ОБАВЕШТАЈЦИ УПОЗОРАВАЈУ КИЈЕВ: Следи нова руска офанзива! (ВИДЕО)
04. 03. 2024. у 17:30

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)