КАМЕРОН: Потребно време за изградњу пристаништа у Гази, Израел да отвори Ашдод
БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Камерон изјавио је данас да ће за изградњу привременог пристаништа у Гази који ће служити за допремање хуманитарне помоћи, бити потребно време, и поново позвао Израел да у ту сврху отвори луку Ашдод.

FOTO: EPA
- Биће потребно време за изградњу привременог пристаништа, кључна ствар је да Израелци потврде да ће отворити луку у Ашдоду - рекао је Камерон, преноси Ројтерс.
Претходно је амерички председник Џозеф Бајден у говору о стању нације најавио да ће војска САД изградити луку у Гази на обали Средоземног за примање хуманитарне помоћи.
Хуманитарне организације су за критичну ситуацију са храном у Појасу Газе окривиле војне операције, несигурност и широка ограничења за испоруке основних намирница у угрожену палестинску енклаву која је девастирана израелском офанзивом против Хамаса у којој је, према тврдњама палестинских званичника, током петомесечних оружаних сукоба живот изгубило више од 30.000 људи.
Препоручујемо

ИЗРАЕЛ ИЗГЛАДЊУЈЕ ЉУДЕ У ГАЗИ: Уједињене нације не чине довољно да помогну цивилама
07. 03. 2024. у 19:50

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље
ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.
10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"
РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.
10. 10. 2025. у 14:48

"ОТЕЋЕ ВАМ ДЕЦУ! Мирјана Бобић Мојсиловић упозорила родитеље
"ЗАТО, родитељи, док још није касно, зграбите своју децу и забавите их сами!"
09. 10. 2025. у 10:15
Коментари (0)