ПРОТЕСТИ У АМСТЕРДАМУ ЗБОГ ПОСЕТЕ ПРЕДСЕДНИКА ИЗРАЕЛА: Демонстранти траже прекид ватре у Гази
ИЗРАЕЛСКИ председник Исак Херцог присуствује данас отварању Националног музеја холокауста у Амстердаму, а његову посету прате пропалестински протести на којима се захтева хитан прекид ватре у сукобу између Израела и Хамаса у Појасу Газе.

Foto: Tanjug
На протесту на тргу у близини музеја демонстранти су узвикивали "Прекид ватре одмах", држали транспаренте "Јевреји против геноцида" и носили су палестинске заставе, објавила је Ал Џазира.
Организација за заштиту људских права Амнести интернешенел поставила је знакове око музеја како би Херцога упутила на Међународни суд правде у Хагу којем је Јужна Африка упутила тужбу против Израела за наводни "геноцид" у Појасу Газе.
У Амстердаму ће данас бити отворен Национални музеј холокауста, а церемонији отварања председаваће холандски краљ Вилем-Александер, као и израелски председник.
Краљ Вилем-Александер и Херцог посетиц́е синагогу и затим отворити музеј.
У музеју у Амстердаму документовани су подаци о неким од 102.000 Јевреја који су депортовани из Холандије и убијени у нацистичким логорима, као и о њиховом прогону под немачком окупацијом у Другом светском рату пре почетка депортације, пренео је АП.
Музеј је смештен у некадашњем факултету за обуку наставника који је коришц́ен током Другог светског рата као тајни пут за бекство око 600 јеврејске деце од нациста.
Три четвртине холандских Јевреја било је међу шест милиона Јевреја које су убили нацисти, што је највец́и проценат од свих европских земаља.
БОНУС ВИДЕО: "ОВО ЈЕ ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ, СТВАРНО НЕВЕРОВАТНО": Мештани Памбуковице одушевљени посетом Вучића
Препоручујемо

ЕРДОГАН : Нетанјаху је ушао на листу нациста, уз Хитлера, Мусолинија и Стаљина
09. 03. 2024. у 22:37

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

Да ли је она најзгоднија водитељка на РТС-у? Објавила фотке у бикинију са плаже
ВОДИТЕЉКА Драгана Косјерина привлачи пажњу својим атрактивним изгледом где год се појави.
22. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)