ЕПЛ ДАО ДОЗВОЛУ: Програмери у ЕУ могу слободно да дистрибуирају апликације

ЕПЛ је данас саопштио да ће, почев од овог пролећа, програмери софтвера који раде у Европској унији, моћи да дистрибуирају апликације корисницима из ЕУ директно са својих веб локација, уместо преко Еп стора.

ЕПЛ ДАО ДОЗВОЛУ: Програмери у ЕУ могу слободно да дистрибуирају апликације

Фото: АП

Епл је те промене најавио у складу са Законом о дигиталним тржиштима ЕУ (ДМА), чија је примена започела прошле недеље, пренео је Ројтерс.

Агенција наводи да би промене, које утичу само на Европску унију, могле да угрозе Еплове високе профитне марже и сталан ток прихода из његове продавнице апликација Еп стор, где је програмерима наплаћивао накнаде до 30 одсто.

Програмери и даље морају да испуњавају услове и одредбе које је поставио Епл и да буду овлашћени програмери.

Епл је такође увео „накнаду за основну технологију“ од 50 евроценти по корисничком налогу сваке године, чак и ако програмери одлуче да не користе Еп стор или Еплов систем плаћања.

ДМА има за циљ да обузда доминацију команија као што су Епл, Амазон, Бајт Денс, Мета Платформс, Гугл и Мајкрософт и створи једнаке услове за мање ривале и појача конкуренцију.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

МОЈЕ ЈЕ ДА КАЖЕМ... Шешељ открио која четири потеза блокадери планирају