КО ЋЕ НАДГЛЕДАТИ ИЗБОРЕ У РУСИЈИ: Делегације из 36 земаља, више од 200 парламентарних посматрача

ПРЕДСЕДНИЧКЕ изборе у Русији посматраће делегације из 36 земаља и пет међународних организација, изјавио је заменик председавајућег Савета Руске Федерације Константин Косачев.

КО ЋЕ НАДГЛЕДАТИ ИЗБОРЕ У РУСИЈИ: Делегације из 36 земаља, више од 200 парламентарних посматрача

Фото: Депоситпхотос/Илустрација

Он је рекао да ће на изборе бити послате делегације Удружења међупарламентарне скупштине земаља Југоисточне Азије, Централног америчког парламента, Међупарламентарне скупштине Заједнице независних држава, Парламентарне скупштине Организације Уговора о колективној безбедности и Организације за исламску сарадњу.

Према његовим речима, за изборе је акредитовано више од 200 парламентарних посматрача и неколико десетина стручњака за изборни процес.

Избори у Русији биће одржани од сутра до недеље, 17. марта.

(Блиц)

БОНУС ВИДЕО: ДР Новости: Када треба почети са анти-аге рутином

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

САД РАЗАРАЈУ ИРАН: Почела одмазда због обореног хеликоптера - Трамп спустио пакао на земљу