"ЖЕЛЕ ДА ИХ ОЦРНЕ И ДОВЕДУ У ПИТАЊЕ" Огласила се Москва - У председничке изборе мешају се непријатељске земље, предњаче Америка и Немачка
У ПРЕДСЕДНИЧКЕ изборе у Русији мешају се све непријатељске државе, а предњаче САД и Немачка, саопштило је руско Министарство спољних послова.
Фото Д. Дозет
Сједињене Америчке Државе покушавају да издејствују да читав свет прогласи изборе за нелегитимне и Москва се томе супротставља, наводи се у саопштењу заменика председника комисије Министарства за изборе Генадија Аскалдовича.
Немачка покушава да се меша у изборе преко невладиних организација и медија с циљем да их стави под знак питања, додају у Министарству.
- Желе да оцрне и доведу у питање наш изборни процес - навео је дипломата.
Како је наведено, на друштвеним мрежама се објављују лажне информације у вези са изборима, односно фотографије и видео снимци на којима се виде колоне Руса који желе да гласају представљају се као протести.
- Руси који су гласали у иностранству, одбацили су позиве маргиналних личности и направили слободан избор - рекла је портпарол Министарства Марија Захарова.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ЕКСКЛУЗИВНО:Амерички редитељ Пол Кампф и продуцент Драган Ивановић гости подкаста Новости
Препоручујемо
АНАЛИЗА "БЛУМБЕРГА": Словачка постала једна од највећих проруских земаља у Европи
17. 03. 2024. у 15:36
ОГРОМНА ИЗЛАЗНОСТ НА ИЗБОРИМА У РУСИЈИ: Ево колико је до сада људи гласало
17. 03. 2024. у 14:19
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)