АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Украјина остаје без ПВО ракета, могу да гађају једну од пет ракета (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је поручила својим западним спонзорима да остаје без муниција за неке системе противваздушне одбране, то јест да ће им иста трајати до краја марта, објавио је "Вашингтон пост", позивајући се на америчке званичнике.
Фото Танјуг/АП
Према изворима листа, представници Кијева су ове податке изнели на безбедносној конференцији прошлог месеца, упозоривши да ће недостатак ПВО ракета "значајно утицати на живот у урбаним деловима Украјине", односно да ће украјинске снаге моћи да гађају сваки пети руски пројектил, док су досад наводно погађали чак четири од пет ракета.
Амерички званичници који су говорили за "Вашингтон пост" упозорили су на "катастрофално стање украјинске војске и на потенцијално масовне жртве" уколико Кијев не добије већу војну помоћ од Вашингтона.
Иначе, администрација председника Сједињених Држава Џозефа Бајдена од октобра 2023. покушава да прогура пакет помоћи вредан 60 милијарди долара, што упорно спутавају тврдокорни републиканци који захтевају повећање средстава за обезбеђење границе САД с Мексиком.
Русија спроводи велику ракетну и беспилотну кампању против украјинских војних циљева, објеката одбрамбено-индустријског комплекса и кључне инфраструктуре од јесени 2022. Министар одбране РФ Сергеј Шојгу раније је рекао да је циљ напада да се "уништи украјински војни потенцијал".
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија И Иран са заједничком будућношћу
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
Хрватице ОДГЛУМИЛЕ СУДАР, звале полицију и узеле НОВАЦ - план им ипак ПРОПАО, прети им затвор
ДВЕ 31–годишње Бјеловарчанке осмислиле су план како од осигуравајуће куће да извуку новац, али њихов покушај завршио је казненом пријавом и покретањем судског поступка.
04. 12. 2025. у 09:40
Коментари (0)