КИМ ЏОНГ УН ЧЕСТИТАО ПУТИНУ ПОБЕДУ НА ИЗБОРИМА: Време доноси блиске односе две земље
ЛИДЕР Северне Кореје Ким Џонг Ун честитао је данас руском председнику Владимиру Путину на победи на председничким изборима, објавила је севернокорејска новинска агенција КЦНА.
Foto: Tanjug
Новинска агенција је известила да је Ким „послао честитке” председнику Путину и да ће „амбасадор Северне Кореје у Русији Шин Хонг Чул уручити честитку руском Министарству спољних послова”.
Два лидера су истакла вишеслојну сарадњу између две земље на прошлогодишњем самиту Северне Кореје и Русије, где су, према наводима КЦНА, показали своје блиске односе упркос забринутости међународне заједнице.
Владимир Путин је у недељу однео убедљиву победу на руским председничким изборима, освојивши 87,34 одсто гласова на основу 98 одсто пребројаних гласова, чиме је добио пети мандат.
БОНУС ВИДЕО: ИЗБОРИ У РУСИЈИ: Мировне снаге почеле са гласањем
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)