ТРОЈЕ ЉУДИ ПОГИНУЛО, МЕЂУ ЊИМА ДВОЈЕ ДЕЦЕ: Земљотрес у Новој Гвинеји
ТРОЈЕ људи, укључујући двоје деце, погинуло је у земљотресу који је недељу ујутро погодио регион Источни Сепик у Папуи Новој Гвинеји.
Фото: Новости
Земљотрес јачине 6,9 степени Рихтерове скале уништио је око 1.000 домова, а епицентар земљотреса био је 38 километара од града Амбунти, на дубини од око 40 километара, преноси Еј-Би-Си њуз.
Гувернер провинције Источни Сепик Алан Бирд изјавио је да је земљотрес нанео материјалну штету у већем делу провинције, коју су недавно погодиле поплаве.
У зони епицентра више од 90 кућа је потпуно или делимично уништено.
Обилне падавине у комбинацији са јаким ветровима раније овог месеца изазвале су велике поплаве и покренуле клизишта у Папуи Новој Гвинеји.
БОНУС ВДЕО: ДА СЕ НЕ ПОНОВИ: У новосадској касарни „Југовићево“ обележен Дан сећања на погинуле у агресији НАТО
Препоручујемо
СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ЧИЛЕ: Потрес се осетио на дубини од 92 километра
24. 03. 2024. у 22:14
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)