ПОНОВО КРИМИНАЛИЗОВАНО ПОСЕДОВАЊЕ ДРОГЕ: Гувернерка Орегона потписала закон

ГУВЕРНЕРКА америчке савезне државе Орегон Тина Котек потписала је данас закон о поновној криминализацији поседовања малих количина дрога.

ПОНОВО КРИМИНАЛИЗОВАНО ПОСЕДОВАЊЕ ДРОГЕ: Гувернерка Орегона потписала закон

foto MUP

Новим законом поништена је "Мера 110" коју су гласачи одобрили 2020. године и поседовање дроге за личну употребу претворено је у прекршај кажњив са до шест месеци затвора, преноси Глас Америке.

Котек је навела да ће успех закона зависити од "дубоке сарадње" између судова, полиције, тужилаца, бранилаца и локалних пружалаца услуга менталног здравља.

-Они су неопходни партнери за постизање визије овог закона, поручила је гувернерка, додавши да ће нови закон ступити на снагу 1. септембра.

“Мера 110", коју су гласачи одобрили са подршком од 58 одсто, учинила је да поседовање недозвољених дрога за личну употребу, као што су хероин, кокаин и метамфетамин, буде кажњиво опоменом и максималном новчаном казном од 100 долара.

Тиме су стотине милиона долара државног пореза на канабис усмерене на услуге у вези са зависношћу, међутим новац је до пружалаца услуга долазио споро, а здравствене власти, које су се већ бориле са пандемијом корона вируса, мучиле су се да успоставе нови систем лечења, наводи амерички портал.

Истовремено, криза са фентанилом довела је до пораста броја смртоносних предозирања, због чега су демократе из Орегона промениле став о политици декриминализације поседњих месеци.

Неки од оних који су у прошлости подржавали "Меру 110" гласали су за нови закон, а лидери републиканаца, који су дуго покушали да ревидирају "Меру 110", поручили су да нови закон показује како су републиканци "били уједињени и присилили демократе" да врате кривичне казне.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија и Иран са заједничком будућношћу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

УПИСАО ЧАК ОСАМ ФАКУЛТЕТА: Шта од школе има Горан Богдан?