НОВА ХАПШЕЊА ОСУМЊИЧЕНИХ ЗА ТЕРОРИЗАМ: Приведена још тројица умешаних у терористички напад у Москви
СНАГЕ безбедности привеле су у Москви, Јекатеринбургу и Омску још тројицу имиграната из Централне Азије који су учествовали у терористичком нападу у Крокус сити холу, јавља Централни оперативни центар ФСБ Руске Федерације.
Фото Танјуг/АП
-Федерална служба безбедности Руске Федерације у градовима Москви, Јекатеринбургу, Омску привела је руског држављанина и два страна држављанина - имигранти из региона Централне Азије, који су умешани у терористички напад, почињен 22. марта 2024. године у комплексу Крокус сити хола, наводи се у саопштењу.
ФСБ је успео да утврди да су „двојица ухапшених пребацивали новац за куповину ватреног оружја и возила за терористички напад“. Трећи је регрутовао саучеснике у терористичком нападу и финансирао његове извршиоце.
НАПАД НА „КРОКУС СИТИ ХОЛ“
Према последњим информацијама, број погинулих у терористичком нападу у „Крокус сити холу“ погинуле 144 особе, од чега шесторо деце, а повређена је 551 особа. Осморо деце у нападу је изгубило оба родитеља, а старатељство над њима преузимају рођаци.
Четворица терориста, који су крвави пир починили за свега 18 минута, пресретнути су у Брјанској области, на мање од 100 километара од руско-украјинске границе, док су белим „реноом“ покушавали да побегну у Украјину.
Из њихових изјава произлази да је напад изведен за новац, али јасну слику о томе који су били њихови мотиви за напад и ко су налогодавци једног од најкрвавијих терористичких напада у историји Русије за сада није могуће сложити.
Московски суд одредио им је притвор до 22. маја. Оптужени су за тероризам и признали су кривицу, а за то дело прети им доживотна робија.
Украјина је једина земља која није осудила терористички напад у „Крокус сити холу“, а стручњаци оцењују да то показује злочиначку природу актуелног режима у Кијеву.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо
БИВШИ АНАЛИТИЧАР ЦИА: Напад у "Крокусу" био потребан Западу да ослаби Путина
31. 03. 2024. у 23:00
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)