ВОЈНИ ЕКСПЕРТ УПОЗОРАВА КИЈЕВ: Украјина ће се неизбежно суочити са недостатком муниције

Novosti online

07. 04. 2024. у 17:40

УКРАЈИНА неће добити муницију која јој је потребна из Европе до трећег или четвртог квартала 2024. године, каже војни експерт Карло Масала у интервјуу за Велт.

ВОЈНИ ЕКСПЕРТ УПОЗОРАВА КИЈЕВ: Украјина ће се неизбежно суочити са недостатком муниције

Фото Танјуг/АП

Према његовим речима, Кијев ће се неизбежно суочити са недостатком муниције јер ће Европи бити потребни месеци да набави неопходне гранате и испоручи их Украјини.

- Украјина неће моћи да избегне период велике несташице муниције и то нема никакве везе са изборима у САД. Они су само додатна тачка у којој би се ситуација могла радикално променити – јер ако Трамп победи, велика је вероватноћа да ће подршка Сједињених Држава потпуно стати - казао је он.

Раније је генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг рекао за Би-Би-Си да ће на крају Украјина можда морати да пристане на неку врсту компромиса са Русијом како би окончала сукоб.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

Коментари (0)

НЕ ВОЛЕ ГА УКРАЈИНЦИ, НЕ ПОДНОСЕ ГА РУСИ, А ОН... Нови председник Пољске је - чувени фудбалски хулиган?!