"НЕМА УСЛОВА ЗА ПРЕГОВОРЕ СА РУСИЈОМ": Председник Финске изнео оштро мишљење

Тањуг

08. 04. 2024. у 08:26

ФИНСКИ председник Александар Стуб изјавио је да је војна акција једини начин за постизање мира у Украјини и да не постоје услови за преговоре са Русијом.

НЕМА УСЛОВА ЗА ПРЕГОВОРЕ СА РУСИЈОМ: Председник Финске изнео оштро мишљење

Фото: Гугл мапс принтскрин/Википедија/Танјуг/АП

- У овом конкретном случају, једини начин да се постигне мир је борба - рекао је Стуб у интервјуу за Си-Ен-Ен.

Напоменуо је да је постизање мира двосмеран процес.

Према његовим речима, неопходно је да се две стране "укрсте у некој фази, када за то буду створени услови".

Стуб је навео да не зна када ће се појавити неопходни услови за то.

- Тренутно немамо никакав политички дијалог са Русијом. И мислим да не можемо нити треба да га водимо -  закључио је фински председник.

 

БОНУС ВИДЕО: ГЛАСАЊЕ У РУСИЈИ- ИРВАСИ СТИГЛИ ПРВИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

СВЕТСКИ СКАНДАЛ! Чувени Хрват избачен из тениса, откривено да је годинама варао и помагао другима да то раде!