ЗЕЛЕНСКИ ЗАКУКАО: Ако то не урадите, Украјина ће изгубити рат!
УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је да ће Украјина изгубити рат од Русије уколико амерички Конгрес не одобри војну помоћ Кијеву.

Фото: АП
- Неопходно је да се појасни Конгресу да уколико не помогне Украјини, Украјина ће изгубити рат - рекао је Зеленски, пренео је Кијев индепендент.
Зеленски је истакао да ће бити "тешко" за Украјину да "опстане" без помоћи, додајући да ће, према његовој оцени, порасти намере Русије да освоји још територија уколико буде успешна у Украјини.
- Уколико Украјина изгуби рат, друге државе ће бити нападнуте - рекао је Зеленски.
Коментари Зеленског долазе након што је председавајући Представничког дома Конгреса Мајк Џонсон обећао да ће после Ускрса ставити на дневни ред гласање о помоћи Украјини, након неколико месеци чекања.
Он је раније рекао да неће стављати ту тему пред конгресмене на гласање.
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Руси заузели важно место - Спрема се удар с бока на Часов Јар; Руска офанзива код Авдејевке (ВИДЕО/ФОТО)
08. 04. 2024. у 07:21 >> 22:47

АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ: Русија тестира севернокорејске ракете у рату у Украјини
07. 04. 2024. у 13:08

РУСИ ПРВИ ПУТ УПОТРЕБИЛИ ОВО ОРУЖЈЕ У УКРАЈИНИ: Уништене ракете „сторм шедоу“
07. 04. 2024. у 12:06

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13 >> 20:43

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

КРВАВИ ПИР 2001: Зашто је Непалски принц побио целу краљевску породицу?
НИСУ МУ дали да ожени жену коју је волео, а онда је почело да се шушка да ће му одузети и право на престо.
12. 09. 2025. у 13:24
Коментари (0)