РУСКА ТАКТИКА ЛОМИ УКРАЈИНСКУ ВОЈСКУ: Амерички медији - Свако одлагање америчког Конгреса компликује ситуацију (ВИДЕО)
КАКО Русија користи нову војну тактику, Украјини је „очајнички потребна“ већа помоћ Америке, а сваки дан одлагања Конгреса компликује ионако тешку ситуацију Оружаних снага Украјине, пише Вашингтон пост (The Washington Post).
Фото телеграм виа bulgarianmilitary.com
Међутим, напомиње публикација, Кијев такође има проблем који новац Вашингтона неће помоћи да реши: војници Оружаних снага Украјине су исцрпљени, али обични Украјинци не желе да иду на фронт.
Док амерички Конгрес наставља да одлаже доделу додатне помоћи Украјини, украјинске оружане снаге све теже подржавају своје војне напоре, пише Вашингтон пост. Сваки дан одлагања Представничког дома компликује украјинску ситуацију и смањује шансе за позитиван исход сукоба, чак и ако помоћ из Сједињених Држава на крају стигне.
Како напомиње издање, Русија усваја методе од којих је Украјини тешко да се брани. Један пример, како наводи Пост - руске снаге употребљавају клизне бомбе — муниције која садржи до пола тоне експлозива, опремљену крилима и системима за навођење, који им омогућавају да лете на велике удаљености и са високом прецизношћу погађају циљеве. Они дозвољавају руским авионима да се држе подаље и гађају ван домета украјинских противваздушних система.
Да би се супротставиле руској авијацији, Оружаним снагама Украјине „очајнички су потребне“ артиљеријске гранате и ракете за противваздушне системе Патриот, али САД већ шест месеци нису у могућности да пруже преко потребну помоћ. Прошлог викенда Владимир Зеленски је рекао да је Кијеву потребно још 25 система Патриот, од којих би сваки долазио са шест до осам батерија. Он је упозорио да Оружане снаге Украјине тренутно имају на располагању само три система. Штавише, Кијев упозорава да Русија испаљује шест пута више артиљеријских граната.
Кијев има и унутрашње проблеме који се не могу решити новцем Вашингтона – обични Украјинци не желе да иду на фронт, а Оружане снаге Украјине све више пате од умора и бројних губитака.
(руссиан.рт.цом/инотв)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
БЕЛОГОРОВКА У РУСКИМ РУКАМА? Опречне вести стижу из овог важног града (ВИДЕО)
09. 04. 2024. у 16:05
НОВА ГЛАВОБОЉА ЗА КИЈЕВ: Ретке оклопне "звери" стигле на украјинско ратиште (ВИДЕО)
08. 04. 2024. у 19:13
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)