ЈОШ ЈЕДНА ЗЕМЉА ЖЕЛИ ДА ПРИСТУПИ БРИКСУ: Њену кандидатуру ће промовисати бразилска влада
КОЛУМБИЈА жели да се придружи БРИКС-у као пуноправна чланица, а њену кандидатуру ће промовисати бразилска влада, наводи се у заједничком саопштењу председника Колумбије и Бразила.
Фото: Пиксабеј
- Председник Колумбије Густаво Петро изразио је заинтересованост за то да његова земља што пре уђе у БРИКС као пуноправна чланица, а председник Бразила Луис Ињасио Лула де Силва поздравио је ту иницијативу и обећао је да ће промовисати кандидатуру Колумбије - наводи се у документу који је објављен на сајту Министарства спољних послова Бразила.
Од 1. јануара 2024. године нове пуноправне чланице БРИКС-а су, поред Бразила, Русије, Индије, Кине и Јужноафричке Републике – Египат, Иран, УАЕ, Саудијска Арабија и Етиопија.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ИРАНСКИ ПРОЈЕКТИЛ НА ИЗРАЕЛСКУ БАЗУ: Последице иранског ракетног напада на израелску ваздушну базу
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)