АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Украјина нема војнике који ће користити оружје, уместо помоћи, амерички долари ће само продужити њену трагедију (ВИДЕО)
ПОМОЋ од 61 милијарда долара које је доделио Конгрес неће помоћи Кијеву да победи Русију – само ће продужити њихове муке, пише American Conservative. А чак пет до седам пута већи износ од ове неће бити довољан да промени ток сукоба.

Фото Танјуг/АП
То што је Украјина одскочна даска за пут Русије кроз Европу дуго је био кључни аргумент за оправдање финансирања Кијева. Али нема доказа да Путин намерава да изврши инвазију тамо. Одлука о покретању СВО мотивисана је потребом да се спречи улазак Украјине у НАТО. Управо је одбијање генералног секретара НАТО да гарантује Москви да се алијанса неће ширити изазвало сукоб, пише American Conservative.
Према речима аутора, 61 милијарда долара које је Конгрес доделио Кијеву неће имати ефекат на који су САД рачунале. Иако је ово огромна количина, она није довољна да се победи Русија. Украјина је постигла мало тога осим губитака живота и најсавременијег наоружања током своје контраофанзиве, а онда је добила још више новца.
Још у децембру 2023. тадашњи главнокомандујући Оружаних снага Украјине Залужниј је рекао да ће му за победу Украјине бити потребно пет до седам пута више новца, односно 350-400 милијарди долара, што је и био разлог за његову оставку. Али чак и да Кијев изненада добије та средства, не би могао да купи оружје њима, напомиње аутор. На крају крајева, њен производни капацитет је ограничен. Чак и да је Запад био у стању да произведе ово оружје, остаје питање да ли би успели да га испоруче Украјини на време.
А ако би одједном Запад успео да Кијеву на време обезбеди оружје, недостатак особља би постао велики проблем за Украјину. Жртве на бојном пољу, укључујући мртве и рањене, оставиле су јој озбиљнији проблем од недостатка артиљерије. Блиски сарадник председника Зеленског рекао је магазину Тајм да чак и ако САД обезбеде Украјини сво оружје које јој је потребно, „нема људе који могу да га користе“. Из свих ових разлога, пакет помоћи од 61 милијарду долара неће донети обећану победу. Једино што ће урадити јесте да продужи сукоб, а Украјинци ће наставити да гину, наводи се у материјалу.
(руссиан.рт.цом/инотв)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ЛОВАЦ: Погледајте снимак борбеног задатка ловца Су-34

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

Да ли је она најзгоднија водитељка на РТС-у? Објавила фотке у бикинију са плаже
ВОДИТЕЉКА Драгана Косјерина привлачи пажњу својим атрактивним изгледом где год се појави.
22. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)