ДВОЛИЧНОСТ АМЕРИКЕ: Турска - САД имају двоструке аршине за Израел кад је реч о људским правима

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

24. 04. 2024. у 18:30

МИНИСТАРСТВО спољних послова Турске навело је данас да годишњи извештај САД о људским правима у свету није верно приказао "нехумане нападе" Израела у Гази" и да САД воде политику двоструких аршина када је реч о људским правима.

ДВОЛИЧНОСТ АМЕРИКЕ: Турска - САД имају двоструке аршине за Израел кад је реч о људским правима

Фото: АП

Турско министарство је навело да је амерички извештај састављен "са политичким мотивима" и да је "далеко од непристрасног и објективног", преноси Ројтерс.

Амерички државни секретар Ентони Блинкен одбацио је тврдње да Вашингтон има двоструке аршине када је реч о Израелу.

У извештају Стејт департмента САД се наводи да рат Израела против Хамаса има "значајан негативни утицај" на људска права у Израелу.

Турска је у више наврата позвала на прекид ватре, од кад је Израел покренуо офанзиву у Гази у одговору на напад Хамаса 7. октобра.

Танјуг

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ЛОВАЦ: Погледајте снимак борбеног задатка ловца Су-34

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)

НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.

31. 07. 2025. у 17:34

Коментари (0)

СКАНДАЛ КАКАВ СЕ НЕ ПАМТИ! За повике Убиј Србина! УЕФА само што не исплати награду Украјинцима!