"ПОТПУНИ ПРОМАШАЈ ЗАПАДА": Сијарто о сукобу у Украјини - Мађарска је једна од земаља које пате од последица свега тога

Дејана Калинић
Дејана Калинић

25. 04. 2024. у 13:23

СУКОБ у Украјини је потпуни промашај Запада, изјавио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто на састанку са министром рада и социјалне заштите становништва Азербејџана Сахилом Бабајевим, преноси азербејџанска новинска агенција АПА.

ПОТПУНИ ПРОМАШАЈ ЗАПАДА: Сијарто о сукобу у Украјини - Мађарска је једна од земаља које пате од последица свега тога

FOTO: AP/Tanjug

- Као резултат санкција ЕУ, инфлација и цене енергената су порасле. Мађарска је једна од земаља које пате од последица свега тога. Повећани су енергетски дугови земље, а инфлација је прошле године порасла са 2 одсто на 27 одсто. Наша влада је радила на томе. Инфлација је сада на контролисаном нивоу – четири одсто и планирамо да је задржимо на том нивоу - казао је Сијарто на десетом састанку заједничке комисије за економску сарадњу влада Азербејџана и Мађарске.

Шеф мађарске дипломатије је раније рекао да Мађарска неће одобрити издвајање две милијарде евра из Европског фонда за мир државама чланицама ЕУ за испоруку оружја Украјини, све док Кијев не да гаранције да мађарска предузећа неће поново бити уврштена на листу "међународних спонзора рата".

Према његовим речима, осим 500 милиона евра, које Мађарска блокира скоро годину дана, Европска унија жели да исплати земљама чланицама још 1,5 милијарди евра из Европског мировног фонда за оружје Кијеву.

- Став Мађарске је непромењен. Све док не добијемо гаранције да Украјина неће зауставити 'лов на вештице' на мађарска предузећа, нећемо пристати на такав предлог -  казао је Сијарто.

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

АРСЕНАЛ, ЗЛАТНИ ТОАЛЕТ И БЕГ У ИЗРАЕЛ: Шта је све пронађено у стану новчаника Зеленског