СИ "ПРОЗВАО" БЛИНКЕНА: Ви Американци причате једно, а радите друго
ВАШИНГТОН мора да престане да "говори једно, а да ради друго" као и да престане да третира Пекинг као непријатеља, рекао је кинески председник Си Ђинпинг на састанку са америчким државним секретаром Ентонијем Блинкеном, преноси "Политико".
Фото: Танјуг/АП
-Наше земље... морају да стоје иза онога што кажу. Морамо да помажемо једни другима да напредујемо, а не да штетимо једни другима, рекао је кинески председник кога је његов амерички колега Џозеф Бајден више пута назвао "диктатором".
Осим тога Си Ђинпинг је приметио да између Кине и Сједињених Држава постоји много отворених питања која захтевају решавање.
Пекинг је иритиран покушајима Вашингтона да ојача савез са Јапаном и Филипинима, пружи војну подршку Тајвану и ограничи приступ Кине напредним полупроводничким технологијама.
Блинкен је ипак покушао да увери кинеску страну да су Сједињене Државе посвећене развоју односа "у корист оба народа", наводи „Политико”.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)