ЗАХАРОВА ЗАГРМЕЛА: САД су натерале Зеленског да забрани Украјини да преговара са Русијом

Дејана Калинић
Дејана Калинић

29. 04. 2024. у 21:48

МОСКВА је за дијалог била спремна још 2022. године, подвлачи портпаролка руског министарства спољних послова Марија Захарова, коментаришући изјаву државног секретара САД Ентонија Блинкена о томе да се Вашингтон нада преговорима са Русијом о окончању сукоба у Украјини.

ЗАХАРОВА ЗАГРМЕЛА: САД су натерале Зеленског да забрани Украјини да преговара са Русијом

Foto: Profimedia

Блинкен је, наиме, раније рекао да се нада да ће Руска Федерација пристати да преговара о ситуацији у Украјини у складу са међународним правом.

- Москва је  потврдила спремност да конструктивно одговори на предлог за преговоре још 2022. године - написала је Захарова на свом телеграм каналу.

Она је такође подсетила да је Русија већ показала поштовање међународног права покретањем споразума из Минска и њиховом консолидацијом у виду резолуције Савета безбедности УН.

- Сједињене Државе су натерале Владимира Зеленског да забрани Украјини да преговара са Русијом - додала је.

Захарова је такође сугерисала да Блинкен не жели да се сети "да су савезници САД – Француска и Немачка – те које су, као чланице Нормандијског формата, намерно игнорисале међународно правно решење за украјинску кризу".

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО: РУСКА АРТИЉЕРИЈА ИЗВОДИ НАПАД: Посаде 2С3 Акација у јуришној акцији у правцу Авдејевке

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ТРАМП ОСТАО У ШОКУ: Ево шта је управо урадио Џеј Ди Венс, потпредседник САД (ВИДЕО)