ЗЕЛЕНСКИ УПУТИО ЗАХТЕВ ПАРЛАМЕНТУ: Ево шта је тражио од Врховне раде
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски поднео је данас парламенту Украјине, Врховној ради, нацрте закона о продужењу ванредног стања и периода опште мобилизације.
Foto AP
У Врховној ради су регистровани нацрти закона "О продужењу периода ванредног стања у Украјини" и "О продужењу периода опште мобилизације", преноси Украинформ.
У образложењу нацрта закона пише да је реч о продужењу опште мобилизације и ванредног стања за 90 дана, од 14. маја, када истиче претходно продужење од 14. фебруара.
БОНУС ВИДЕО: СВЕЧАНО У ПАРИЗУ: Најрадоснији хришћански празник прослављен у цркви "Свети Сава"
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)