СЕРИЈА ЕКСПЛОЗИЈА У КИЈЕВУ, ГОРЕ ФАБРИКЕ: Руси ноћас напали електроенергетску мрежу широм Украјине крстарећим и балистичким ракетама
РУСКЕ снаге су покренуле велики напад на украјинске градове током ноћи 8. маја. Русија је током целе ноћи лансирала крстареће и балистичке ракете и беспилотне летелице шахед (дронове камиказе), известиле су украјинске ваздухопловне снаге, а циљ је била енергетска инфраструктура.
Фото: илустрација
Министарство енергетике Украјине саопштило је да је енергетска инфраструктура нападнута у Полтавској, Кировоградској, Запорошкој, Лавовској, Ивано-Франковској и Вињичкој области. Штета се истражује и већ се ради на обнављању електричне енергије и капацитета за производњу електричне енергије.
Обим штете тренутно није јасан, међутим, у Полтавској области руски дрон је ударио у инфраструктурни објекат, изазвавши пожар, рекао је регионални гувернер Филип Пронин на Телеграму.
Становници су такође пријавили да су чули експлозије у Кијеву око 5.30 по локалном времену. Војна управа Кијевске области је такође известила о експлозијама око Кијевске области, у близини главног града.
Руске оружане снаге су извеле серију удара у области ауторемонтне фабрике Дарницки и у правцу фабрике авиона Антонов у Кијеву, рекао је за РИА Новости координатор Николајева Сергеј Лебедев, позивајући се на своје колеге.
- Снажну детонације и јаке експлозије у Кијеву у 5.15 и 5.30 - рекао је саговорник агенције.
Препоручујемо
СВЕ ЈЕ ЗАВРШЕНО, РАКЕТА "ОРЕШНИК" СТИЖЕ У ОВУ ЗЕМЉУ: "Никоме не претимо, ово је одговор на ескалацију у региону"
РУСКИ ракетни систем "Орешник" биће стављен у борбену готовост у Белорусији у децембру ове године, саопштила је портпаролка председника Белорусије Александра Лукашенка, Наталија Ејсмонт.
28. 10. 2025. у 19:57
ВУЧИЋ О ПОРУЦИ ИЗ АМЕРИКЕ И НИС-У: Е баш вам хвала, драги партнери, поруку смо разумели одавно
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић говорио је о притисцима Сједињених Америчких Држава на Србију да се у потпуности елиминише руско већинско власништво у Нафтној индустрији Србије (НИС).
28. 10. 2025. у 18:18
"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"
НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.
26. 10. 2025. у 10:48
Коментари (1)