МОСКВА СЛАВИ: Спектакл у главном граду Русије (ВИДЕО)

Novosti online

09. 05. 2024. у 23:21

У МОСКВИ је уприличен свечани ватромет поводом обележавања Дана победе над нацистичком Немачком у Другом светском рату пре 79 година, преноси РИА Новости.

МОСКВА СЛАВИ: Спектакл у главном граду Русије (ВИДЕО)

Фото: Принтксрин

Руско Министарство одбране саопштило је да је испаљено 30 плотуна свечаног артиљеријског поздрава у року од 10 минута, а московско небо украсило је више од 9.000 ватромета разних боја. Напомиње се да је ватромет испаљен из 72 специјална лансера калибра између 105 и 310 милиметара, а пратило је 30 хитаца из осамнаест 76-милиметарских артиљеријских топова ЗиС-3 из Другог светског рата.

Дан победе над фашизмом обележава се данас у низу земаља у знак сећања на 9. мај 1945. године, када је безусловном капитулацијом Немачке окончан Други светски рат у Европи. Капитулацију Немачке у Берлину потписао је фелдмаршал Вилхелм Кајтел, у име Совјетског Савеза потписник је био маршал Георгиј Жуков, а у име западних савезника британски генерал Артур Тедер. Тиме је формално завршен Други светски рат у Европи, али су остаци немачких трупа још пружали отпор још неко време.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

НЕМАЧКА СЕ ОЗБИЉНО ПРИПРЕМА ЗА МУНДИЈАЛ: Панцери имају велика очекивања на предстојећем Светском првенству