МАСОВНО ХАПШЕЊЕ У ЈЕРМЕНИЈИ: Спремали се за посету Пашињана након чега је настао хаос (ВИДЕО)
ПОЛИЦИЈА је привела јутрос око 50 демонстраната који се противе политици премијера Јерменије Николе Пашињана, јавили су јерменски медији.
Фото: Твитер принтскрин/S p r i n t e r F a c t o r y
Како се наводи, јерменска полиција почела је јутрос у Јеревану да приводи учеснике акција грађанске непослушности који траже оставку Пашињана, пренела је руска агенција Интерфакс.
Демонстранти су приведени и у граду Ечмијаџину, где се група демонстраната спремала да дочека премијера који треба да посети једну од локалних школа.
Јерменски надбискуп Баграт Галстањан започео је 4. маја процесију из области Тавуш у Јерменији и најавио протесте у Јеревану од 9. маја против политике јерменских власти по питању разграничења са Азербејџаном.
Надбискупу су се придружили поглавари свих епархија Јерменске цркве који су започели процесије из разних крајева Јерменије. Надбискуп је раније на митингу тражио оставку Пашињана.
(Б92)
БОНУС ВИДЕО: РУСКЕ КАДЕТКИЊЕ НА ПАРАДИ - Погледајте како је једна изгубила ципелу
Препоручујемо
ХАОС У ЈЕРМЕНИЈИ: На протестима у Јеревану тражи се оставка премијера Пашињана (ФОТО)
10. 05. 2024. у 10:55
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
РУСКЕ ВОЈНИКЕ ОД СМРТИ СПАСИЛА - СВИЊА: Погледајте драматичан снимак са украјинског ратишта (ВИДЕО)
ДВА руска војника су спасена од дизања у ваздух након што је свиња стала на противпешадијску мину коју су оставиле украјинске трупе у повлачењу.
21. 11. 2025. у 20:45
Коментари (0)